logo

لغت قهوه عربی شده واژه کفا یا کافاست.در اصل نام منطقه و شهری در جنوب غربی اتیوپی است که گیاه قهوه در ابتدا در آنجا یافت شده است.یکی از مشهورترین دلایل نام گذاری قهوه به این نام این است که این واژه از زبان اتیوپی با یک زبان آفریقایی دیگر گرفته شده است.

بوعلی سینا حکیم بزرگ ایران حدود هزار سال قبل قهوه را به منظور تحریک بیماران افسرده مورد استفاده قرار میداد.در ایران قهوه در زمان صفویه جای خود را در میان نوشیدنی های روزانه ایرانی باز کرد.صفوی ها با کمک نوشیدن قهوه میتوانستند خود را برای انجام مراسمات مذهبی بیدار نگه دارند.در دوران صفوی بود که قهوه خانه ها به عنوان مکان هایی برای تجمع شاعران و هنرمندان در ایران رواج پیدا کرد.

سنت قهوه نوشی

در وین قهوه به همراه یک لیوان آب سرد سرو میشود.قهوه محلی خلیج فارس معمولا تلخ است و با ترکیب هل یا ادویه های دیگر تهیه میشد. یک بار آن را با اندکی تاخیر پس از ورود مهمان ها سرو میکنند و یکبار پیش از خروج آن ها.در ایران قهوه ترک معمولا در فنجان چای کوچک سرو میشود.

فواید قهوه

دارای خاصیت اثر بخشی و اشتیاق آفرینی است و نقش کمکی در چربی سوزی دارد.ضد آلزایمر و پارکینسون میباشد.همچنین سردرد را برطرف کرده و باعث افزایش مقاومت ورزشکاران میشود.

 

خدمات مشتری

کافی شاپ بارون آماده  سرویس دهی از ساعت7الی24 میباشد

میزبان جشن های تولد شما عزیزان هستیم.

 

ارتباط با ما

02532931513

caffeshopbaroon@gmail.com

قم-خیابان صدوق- نبش میدان دستغیب

ما را دنبال کنید

اینستاگرام ما